Záněty močových cest? Rychlá úleva z přírody

Časté močení, pálení a bolesti v oblasti močových cest, křeče v podbřišku, kalná moč někdy s příměsí krve, nevolnost a zvýšená teplota? O slovo se hlásí zánět močových cest.

Onemocnění močového ústrojí není příjemné, ať již jde o obtížné a bolestivé močení s pálením (dysurie), časté močení s malým množstvím moči (polakisurie), silné a časté nucení na močení (urgence) či bolesti a křeče v podbřišku. Častá bývá tzv. cystitida, tedy zánět močových cest, kdy se bakterie, nejčastěji Escherichia coli běžně žijící ve střevní traktu, zevním přenosem šíří do močových cest, množí se a vzniká zánět.

Rizikové faktory vzniku infektu

Svou roli často sehrává dehydratace. Sledujte proto barvu své moči. Je-li tmavá, hydratace vašeho organismu není dostatečná a je nezbytné zvýšit denní příjem tekutin. Zánětu dále nahrává přehnaná nebo nedostatečná hygiena, prochladnutí, rizikový sex, hormonální výkyvy v průběhu gravidity či klimakteria, cévkování, radioterapie či chronické onemocnění, kupříkladu cukrovka. V neposlední řadě mezi rizikové faktory patří dlouhodobý stres, vyčerpání či snížená funkce imunitního systému.

Pomoc z přírody

Šetrnou a účinnou pomoc při obtížích s močovým měchýřem nabízí fytofarmaka, mezi které patří lék Canephron. Synergické působení tří bylin ve stejném poměru násobí účinky jednotlivých obsahových látek: nať zeměžluče, kořen libečku, listy rozmarýnu zabraňuje uchycení bakterií na sliznici močových cest a jejich množení. Kyselina rozmarýnová obsažená v rozmarýnu patří mezi látky, které dokáží narušit ochranný biofilm, ve kterém bakterie žijí. Ty pak nejsou schopny vzájemně komunikovat a dochází k selhání jejich ochranných systémů. Prokazatelný antimikrobiální a antivirový účinek má podle dosavadních výzkumů zeměžluč. Libeček se velkou měrou podílí na pročištění a posílení organismu. 

Canephron má díky synergickému působení této silné trojky bylin účinek protizánětlivý, spasmolytický, antibakteriální, analgetický a diuretický. Ulevuje již od prvních příznaků zánětu močových cest a lze jej použít souběžně s užíváním antibiotik, čímž se léčivý účinek násobí.