Lék na záněty močových cest

Močové cesty jsou náchylné k zánětům zejména u žen. Přináší bolest v oblasti močového měchýře, pálení při močení, časté močení, nevolnosti a zvýšenou teplotu. Rozhodně bychom tento stav neměli podceňovat.

Extrakty z léčivých rostlin mohou účinně napomoci v boji proti infekčním onemocněním, velmi vhodné jsou i v případě zánětů močových cest a močového měchýře. Na rozdíl od antibiotik vůči nim nevzniká rezistence, která je jednou ze současných globálních zdravotních hrozeb světa. Naopak, s antibiotiky se dobře doplňují a podporují jejich účinky. V tomto kontextu je třeba zmínit rozmarýn lékařský, u něhož byl prokázán synergický efekt s gentamicinem, ciprofloxacinem a trimetoprimem a dalšími antibiotiky v léčbě infekcí vyvolaných bakteriemi Escherichia coli, Staphylococcus aureus či Klebsiella pneumoniae.

Spojení vědy a tradice

Máme-li zdravotní problém, rádi bychom jej vyřešili rychle, snadno a šetrně k organismu. Doba se kloní k přírodnímu řešení v podobě rostlinných léčivých přípravků. Jaký je rozdíl mezi doplňkem stravy a léčivým přípravkem (lékem)? Doplňky stravy slouží k doplnění naší běžné stravy, jsou brány jako potravina, nemusí se ověřovat jejich účinnost a nemusí být schvalovány. Zákon neřeší dokládání účinnosti doplňku stravy ani zveřejnění jeho přesného složení. Léky jsou naproti tomu látkou či látkami s prokazatelně léčebnými či preventivními vlastnostmi, tedy doložitelnými. Musí projít schvalovacím řízením (registrací), kde se hodností účinnost, kvalita a bezpečnost daného léku.

Originální trojkombinace

Canephron patří mezi fytofarmaka, tedy rostlinné léčivé přípravky, v tomto případě obsahující originální kombinací 3 extraktů z rozmarýnu, libečku a zeměžluče. Přináší úlevu již od prvních příznaků zánětlivých onemocnění močových cest, provázených obtížemi jako jsou časté močení, bolesti a pálení při močení. Působí antibakteriálně, mírně diureticky, antiflogisticky a spasmolyticky. Indikací jsou akutní či opakující se záněty močového měchýře a močových cest a v rámci prevence usazování ledvinového písku.